15 Temmuz,Halk Destanı.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün üzerinden koca bir yıl geçti. 15 Temmuz darbe girişimi esnasında yapılanlara, yaşananlara, sonrasındakilere bakınca insanın hayret etmemesi elde değildir.15 Temmuz darbe teşebbüsünün  üzerinden koca bir yıl geçti. 15 Temmuz darbe girişimi esnasında yapılanlara, yaşananlara, sonrasındakilere bakınca insanın hayret etmemesi elde değildir.Meğer neler yetiştirmişiz. Şanlı ülkemizi,bayrağımızı,ordumuzu kimlere emanet etmişiz kimlere güvenmişiz. Kendi meclisini bombalayacak kadar alçak,kendi halkına bomba yağdıracak kadar şerefsiz... Ülkesinin namusunu korumak üzere görevde olan şanlı Türk askerini kandırıp/zorla meydanlara indirip namluyu halka çevirecek kadar aciz ve ahmaklara..

Fetö terör örgütünün başı Fethullah Gülen ve destekçisi sözde müttefik özde düşmanımız olan Amerika`nın desteği ile yaptığı senaryo da gözden kaçırdığı önemli bazı hususlar vardır. Türkiye Cumhuriyetinin tarihini bilmemiş olmaları veya güzel okumamanın faturasını ağır ödediler. Kanaatimce dedelerimizi iyi okumamışlar. Dedelerimizin yaptıklarını görüp torunların neler yapabileceğini düşünememenin cezasını çekmeye devam etmekteler. 

15 Temmuz`un ilk saatlerinden itibaren halkımız Çanakkale ruhu ile meydanlarda görülmemiş bir cesaret ile    helikopterlere göğüs gererek,tankların önüne atlayarak ölümü bile düşünmeden şanlı ve onurlu ecdadımızdan kalan toprakları soysuzlara teslim etmeden torunlarının toprakları üzerinde onurlu yaşamını devam ettirmek için gösterdiği mücadeleyi kazanmıştır. Selahaddin Eyyubi`nin, Seyit Onbaşının, Fatih Sultan Mehmed`in,Nene Hatunun, Atillanın, Abdülaziz`in ,Abdülhamid`in,Kanuni Sultan Süleyman`ın,Onbeşlilerin torunlarına yakışır bir mücadele,bir zafer, bir destan oldu 15 Temmuz destanı. 
15 Temmuz gecesi, aziz milletimiz sokaklara inerek; namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı sadece, imanından aldığı güç ile, istiklali ve istikbali için son zamanların en büyük destanını yazmıştı. Ülkemizin geleceğine göz diken her unsur karşısında aynı şekilde direniş gösterecek bir milleti hiçbir güç karşı çıkamaz.

Bu vesile ile 15 Temmuza rağmen; bölücü-yıkıcı-taşeron örgütlere karşı tarihinin en başarılı mücadelesini veren güvenlik kuvvetlerimizi tebrik etmeden geçmemek gerekir.

15  Temmuz`un birinci seneyi devriyesinde şehadete yürüyen 250 kahramanlarımıza Allahtan rahmet diliyor mekanlarının cennet makamlarının âli olmasını Hak Teala`dan niyaz eder ,onurlu gazilere şifa ve demokrasi nöbetinde yer alan herkese şükranlarımı sunuyorum.
Nurullah AYDIN
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 27861