Rektör Ağırakça: Yaşayan Diller Enstitüsü İle İlgili Söylenenler Manipülasyon

Rektör Ağırakça: Yaşayan Diller Enstitüsü İle İlgili Söylenenler Manipülasyon
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Yaşayan Diller Enstitüsü hakkında kapatılma kararı alındığı yönündeki iddiaları yalanladı. 17.08.2019 15:42


 

Mardin Artuklu Üniversitesinde çözüm süreci döneminde kurulan Yaşayan Diller Enstitüsü için üniversite senatosunun kapatma kararı aldığı yönünde kimi haber sitelerinde çıkan haberlere ilişkin Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, açıklamada bulundu.

Yapılan haberlere göre; Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı Yaşayan Diller Enstitüsü için üniversite senatosu kapatma kararı aldı. Senatoda yapılan oylamada 17 kabul ve 7 ret oyu ile 'Türkiye'de Yaşayan Diller Enstitüsü'nü kapatma kararı alındı. Karar YÖK'e gönderildi ve onaylandığı takdirde enstitü kapanacak.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ise çıkan habere ilişkin sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanladı.

Yaşayan Diller Enstitüsünün kapatılma kararının söz konusu bile olmadığını, sadece YÖK'ün tüm enstitüleri bir çatı altında toplama kararının bulunduğunu kaydeden Rektör Ağırakça, şu ifadeleri kullandı:

"Bir kısım sosyal medyada kulaktan duyma bir haber yaydılar. Çok ayıp… Böyle bir kapatma kararı kesinlikle söz konusu değil. Haberler gerçekleri yansıtmıyor. Sadece YÖK'ün tüm Enstitüleri bir çatı altında toplama kararı bulunuyor. Enstitüyü kapatma söz konusu değil." (M. Salih Keskin – İLKHA)


Etiketler: artuklu üniversitesi

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.