PTT Yoğunluğuna Mobil Acente Formülü

PTT Yoğunluğuna Mobil Acente Formülü
Kızıltepe ilçesinde PTT önlerinde yoğunluk yaşanmasını engellemek amacıyla turnikelerden sonra Mobil PTT aracı hizmete sokuldu. 16.05.2020 02:38

 

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Coronavirüs tedbirleri kapsamında Covid-19 salgınının yayılması engelemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında PTT hizmetlerinin yoğunluk yaşanmadan yürütülmesi amacıyla Mobil acente devreye sokuldu.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Hüseyin Çam’ın talimatları doğrultusunda İlçe emniyet müdürlüğünün PTT önlerinde yoğunluk yaşanmasını engellemek amacıyla alınan sosyal mesafe turnike tedbirlerinin sonra PTT il-ilçe müdürlükleri ile yürütülen çalışmalar sonucunda PTT Mobil acente devreye sokuldu.

Kızıltepe ilçesi eski hastane caddesinde bulunan merkez hizmet binası ile Çarşı merkezinde Halk eğitim sokağında bulunan şubede verilen hizmetlerin talepleri karşılamada yetersiz kalması ve yoğunluk yaşanmasını engellemek amacıyla PTT Mardin il müdürlüğüne ait mobil acente aracı eski hastane caddesi üzerinde bulunan İpekyolu İlkokulu bahçesinde hizmet vermeye başladı. Merkez hizmet binası önünde asılan pankart ile vatandaşlar mobil acenteye de yönlendirilmekte.

 

Kızıltepe ilçesine ayrıca merkez ve şube hizmet binaları önünde sosyal mesafe kurallarına uyulması için yerleştirilen turnikelerin yanı sıra Polis ve Zabıta ekipleri sık sık denetimlerde bulunarak ihlallerin yaşanmasını engel olmaya çalıştığı görülürdü.

 

Merkez ve şube hizmet binaları ile mobil acentesinde toplam 8gişede işlem yapılırken,  PTT dağıtım ekipleri ve vefa ekipleri de dışarı çıkması kısıtlanan 65 Yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların emekli maaşı, sosyal yardımlar ve benzeri maaş ödemeler güvenlik güçleri işbirliği ile ikametlerde dağıtımı ise sürüyor.

 Etiketler: kızıltepe

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.