"Mardian Mall " Alışveriş Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi

"Mardian Mall " Alışveriş Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi
Mardin'de inşa edilen "Mardian Mall " Alışveriş Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.19.09.2020 19:55 

 

Artuklu ilçesinde Vali Ozan caddesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düzenlenen törende Kuran’ı kerim okundu, dua edildi ve kurdele kesildi.

Mardian Mall kurucu ortağı ve Proje Koodinatörü Serhat Sinanoğlu, yaptığı açıklamada, böyle bir yatırımı Mardin’e kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

"1200-1500 kişi arası istihdam edilecek"

Hem uluslararası hem de yerli markaların bir arada olacağı Mardin'e gerek marka değeri anlamında gerekse de sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak önemli bir yatırım yaptıklarını dile getiren Sinanoğlu, " Mardin’de ciddi bir istihdam alanı oluşturacak. 1200 – 1500 arasında kişi çalışacak. Buda önemli bir katkı sunacağını düşüyoruz. Bu yatırımın diğer işadamlarına da örnek teşkil etmesini umuyoruz. " dedi.

 

Mardian Mall'ın kurucu ortağı Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kenan Kösen ise projenin Mardin'e kazandıracağı marka değerin yanında istihdama yapacağı katkının kendilerine mutlu ettiğini kaydetti.

İçinde konutlarında bulunduğu Güneydoğu'nun en büyük karma projesine imza atmanın gurunu da yaşadıklarını kaydeden Kösen, şöyle dedi:

"Bu projeyi Mardin’e kazandırdığımız için çok sevinçliyiz. Ayrıca burada çok sayıda kardeşimiz istihdam edilecek. En büyük mutluluğumuz budur. Mardin’e projelerimiz devam edecek. AVM 50 bin metrekare, 40 bin metre konutlarla toplam 90 bin metrekare. Toplam maliyeti yaklaşık 240 milyon lira. Şu anda AVM kısmını açıyoruz. İnşallah sene sonunda konutları da bitip hak sahiplerine dağıtacağız."


Etiketler: Mardin

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.