Kızıltepeli Hayırsever kendi çabasıyla 380 Aileye Yardım Ulaştırdı

Kızıltepeli Hayırsever kendi çabasıyla 380 Aileye Yardım Ulaştırdı
Mardin Kızıltepe ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Metin Kayan kendi imkanı olmamasına rağmen yaptığı girişimler ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak için sarf ettiği çaba ile insanların duasını ve takdirini topluyor.22.05.2020 00:56

Mardin Kızıltepe ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Metin Kayan kendi imkanı olmamasına rağmen yaptığı girişimler ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak için sarf ettiği çaba ile insanların duasını ve takdirini topluyor.

Kızıltepe ilçesinde yaşayan ve bir eczanede teknisyen olarak maaşlı çalışan Metin Kayan adındaki vatandaş, sadece oruç ayında değil her dönemde ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşuyor. Ne bir sermayesi ne de bir imkanı olmamasına rağmen 3 yıldır imkan sahiplerini dolaşarak desteğini alarak onlardan aldığını zor durumda olan ihtiyaç sahibi ailelere kendi başına dağıtıyor. Zor şartlar altında büyüdüğüm için yokluğun ne olduğunu biliyorum diyen hayırsever, sadece Ramazan ayında 350 aileye gıda, 30 aileye ise nakit ve giyecek yardımında bulunarak gönül zenginliği örneği sergiliyor.

 

Bu Ramazan'da 350 aileye gıda ve yaklaşık 30 aileye nakit ve giyecek yardımında bulundum. Şu an 100lerce insana yardım ediyorum tabiki bunu hayırseverler sayesinde yapıyorum diyen Hayırsever Metin Kayan, Sosyal medya hesaplarına bir kısmı il dışından olmak üzere her gün ihtiyaç sahiplerinden onlarca mesaj geldiğini söyleyen Kayan şunları söyledi,

 

“ Ben zor şartlarda büyüdüm, Hayırseverlerin aileme yardımlarıyla ayakta kaldım. Kardeşim beyin ameliyatı olunca insanların bana yardım etmek için çaba sarf ettiklerini gördüm.. ‘VE İYİ İNSANLAR İYİKİ VARSINIZ’ parolasıyla yola çıktım. İlk başlarda daha az aileye yardım edebiliyordum sonra değerli sanatçımız Haluk Levent’i görünce sosyal medya üzerinden bunu yapmaya başladım. Sosyal medya hesabım üzerinden mağdur insanları paylaşarak Zengin insanlar ile yardıma muhtaç insanlar arasında köprü oldum.  Gıda, giyecek, kırtasiye malzemesi ve ilaç yardımları yapmaya başladım. Bazı ailelere de çamaşır makinesi, buzdolabı, klima ve halı, koltuk gibi ev malzemeleri aldım. Bir çok aileye de hayırseverin zekatlarını elden nakit olarak verdim.” Dedi.

 

Şimdi ise yardıma muhtaç bir kadının oturulamayacak evini tadilat ederek boyatmak için kolları sıvadığını ve bitme aşamasına getirdiğini söyleyen hayırsever Matin Kayan, “ iyiliğin bulaşıcı ” oldğunun altını çizdi.

 


Etiketler: mardin -kızıltepe

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.