Hatalı Basım 200 Lira Alıcısını Bekliyor

Hatalı Basım 200 Lira Alıcısını Bekliyor
Mardin Derik ilçesinde Bankamatikten çekilen paranın içinden Türkiye’nin üçüncü hatalı basımı 200 TL çıktı. 17.10.2020 21:28

 

 

Son dönemde ülke genelinde gündeme gelen hatalı basım paralar haberlere konu olmaya devam ederken bir baskı hatalı kağıt para da Ferik ilçesinde ortaya çıktı.

 

Derik ilçesinde KDSL internet sahibi Ebubekir Ektiren, hobi amaçlı topladığı para koleksiyonlarına, hatalı basım 200 TL’yi de ekledi. Türkiye’de sadece 3 tane hatalı basım 200 TL olduğunu belirten Ektiren, buna koleksiyoncuların yoğun ilgisinin olduğunu söyledi.

 

İş adamı Ebubekir Ektiren’in Avukatı Gülizar Öztemel hatalı kağıt para ile ilgili yaptığı açıklamada ise, bu tür hatalı basım paralarının koleksiyoncular tarafından değerlendirildiği ve değerinin ise tam olarak belirlenemediği, farklı koleksiyoncuların vermiş olduğu rakamlar arasındaki farkın yüksek olduğunu belirterek, Hatalı basım 200 TL’nin en yüksek teklifi veren koleksiyoncuya verilebileceğini söyledi.

Öztemel, ayrıca internette yapmış oldukları araştırmalarda, nadir olan basım hatalı paraların baskı hatasına ve alıcısına göre değiştiğini ve 250 bin ila 750 bin TL arasında satıldığının ilanlarına rastladıklarını sözlerine ekledi.

 Etiketler: derik

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.