Gençler "Biz Anadoluyuz' Projesiyle Mardin'i Tanıyor.

Gençler "Biz Anadoluyuz' Projesiyle Mardin'i Tanıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığının 'Biz Anadoluyuz' Projesi ile gençler arasında Doğu-Batı Kardeşliği Köprüleri Kuruluyor. 30.08.2019 18:08


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz’ Projesi ile ülkenin Doğu ve Batı kardeşliği arasında güçlü köprüler kurulması çalışmaları kapsamında 6 ilden 55’er kişilik gençlik grupları Mardin’de 4 er gün ağırlanarak ilin tarihi, kültürel ve çeşitli yaşam alanları gezdirilerek gelen gençlere doğunun güzelliğini ve kardeşliğini görme tanıma fırsatı yaratıldı.

 

Gençlik Hizmetleri il koordinatör müdürü İmran Tekin’in konuyla ve yapılan çalışmalar ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

“ Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel müdürlüğümüzce yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi ile Doğu-Batı kardeşliği arasında güçlü köprüler kurulmakta, Batıdan doğuya gelen gençler doğunun güzelliğine ve kardeşliğine doğudan batıya gönderilen gençlerde batının güzelliklerini ve kardeşliğini görme fırsatı buluyorlar.

Bu proje ile çocuklarımız arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanmaktadır

Gençlerimizin bu sayede kötü alışkanlıklardan uzak tutulmakta vatanının her karış toprağında ne güzellikler yattığının farkına varmaktadır.

Ülkemizin doğusuyla batısı kuzeyiyle güneyi arasında var olan kardeşlik bağlarının güçlendirilmektedir

Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yaşayan öğrencilimizin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri görüp tanıması,

Sosyal barışa, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, Kültürel değerlerin yanı sıra ortak değerlerin paylaşılması, Hedeflenmekte, özellikle batıdan doğuya gelen gençlerimiz buradaki sıcaklığa muhabbete ve kardeşlik iklimine hayran kalmaktadırlar.

Bu gençlerimizle tarihi ve kültürel değerlerimiz tanıtılmakta, biribirinden farklı ve eğlenceli bir çok etkinliğe katılımları sağlanmakta ev- hasta- yaşlı- engelli- gazi- şehit ziyaretleri de gerçekleştirilerek yerel esnaf dolaşılmakta gönüllülük çalışmaları kapsamında ziyeret edilen yerlerde güzel bir tebessüm bırakılmaya çalışılmaktadır.

2019 yılı içerisinde Ankara, Erzurum, Mersin, Zonguldak, Eskişehir ve Sakarya illerimizden 55 er kişilik gruplar şeklinde kardeşlerimizi ikimizde 4 er gün boyunca ağırladık.”

İfadelerine yer veren Tekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı projesinin önümüzdeki ara tatil ve tatil döneminde de süreceğinibelirtti.


Etiketler: Mardin

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.