Fırat Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı.

Fırat Mahallesi Taziye Evi Hizmete Açıldı.
Kızıltepe Belediyesi tarafından yaptırılan 2 katlı ve 800 metrekare alanı kapsayan Fırat Mahallesi Taziye Evi hizmete açıldı.17.09.2019 14:02


 

 

Bölgede taziye kültürünün yaygın olduğu ilçede halkın talebi üzerine Kızıltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Fırat Mahallesinde inşasına başlatılan taziye evi tamamlanarak hizmete açıldı. İlçeye önemli bir yapıyı daha kazandırdıklarını belirten Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe halkına hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirterek, taziye evinin Kızıltepe halkına hayırlı olmasını diledi.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, beraberinde Başkan Yardımcıları Dilber Sulhan ve Turgay Timur, Belediye meclis üyeleri ile belediye personelleriyle taziye evinde incelemelerde bulundu.

Belediye tarafından yapılan bilgilendirmede, Kapıları halka açılan Fırat Mahallesi Taziye Evi 2 katlı olarak Mardin taşı kaplamadan yapıldı. 400 metrekare üst ve 400 metrekare alt olmak üzere toplamda 800 metrekare inşaat alanına sahip olan taziye evinin alt katı erkekler için üst katı ise kadınlar için tasarlandı. Taziye evinin içerisinde, çay ocağı, mutfak, mescit ve abdest alma yerleri bulunuyor.


Etiketler: kızıltepe belediyesi

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.