Erbaş: 12 Haziran’da Cuma Namazı Kılınacak

Erbaş: 12 Haziran’da Cuma Namazı Kılınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cami cemaatine 12 Haziran’da tedbirli olarak Cuma namazının kılınacağı ve Camilerin Türkiye genelinde ibadete yeniden başlayacağı müjdesini verdi. 16.05.2020 03:22


 


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sahur proğramında konuk olduğu Kanal 7 televizyonunda canlı yayında yaptığı açıklamada, "12 Haziran'da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız." ifadelerini kullanarak, vatandaşların merak ettiği cuma namazları hakkında bilgi verdi.

 

16 Mart tarihinden beri kapalı olan ve ne zaman açılacağı konusunda en çok merak edilen konulardan biri olan camilerin camiler açılış tarihine ilişkin sorulan soruya Erbaş, "12 Haziran'da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız." yanıtını vererek Cuma namazının hangi ortamda ve şartlarda kılınacağı hakkında bilgi verdi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 12 Haziran Cuma günü cami avlularında kılınacak Cuma namazına giden vatandaşların sosyal mesafe kuralına uygun olarak cami avlusuna giriş yapacağını, her camide dezenfekte bulunacağını cami cemaatinin abdestini evinde alarak seccadesiyle gelmesi gerektiğine dikkat çekti. Erbaş namaza gelecek vatandaşların maske takma zorunda olduğunu ve her şahıs arasında 1,5-2 metre mesafe olacağını söyledi.

 


Etiketler: Mardin

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.