Dicle Elektrik borçlu abonelere icra takibi başlattı.

Dicle Elektrik borçlu abonelere icra takibi başlattı.
Dicle Elektrik, yapılan bütün çağrılara ve tanınan imkânlara rağmen biriken elektrik borçlarını ödemeyen tarımsal sulama abonelerinden alacağını tahsil etmek için icra takibine başladığını duyurdu.24.09.2019 13:50


 

 

Dicle Elektrikten konuyla ilgili yayımlanan yazılı basın bülteninde, Mardin’de İcra Müdürlüğü tarafından icra takibi kesinleşen abonelerle ilgili işlemlere başlandığı belirtilerek Kızıltepe ilçesine bağlı Büyükayrık Mahallesinde icra memurları, gerekli tebligatta bulunduktan sonra borçlu abonelerin trafo tesislerinin sökülerek yediemin parkına teslim edildiğini açıkladı.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Yapılan bütün çağrılara ve tanınan imkânlara rağmen bir türlü biriken elektrik borçlarını ödemeyen tarımsal sulama abonelerinden alacağını tahsil edemeyen Dicle Elektrik, son çare olarak icra takibi yoluna başvuruyor. Mardin’de İcra Müdürlüğü tarafından icra takibi kesinleşen abonelerle ilgili işlemlere başlandı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Büyükayrık Mahallesine güvenlik güçleri ve Dicle Elektrik ekipleri eşliğinde giden icra memurları, gerekli tebligatta bulunduktan sonra borçlu abonelerin trafo tesisleri söküldü ve yediemin parkına teslim edildi.

Dicle Elektrik yetkilileri uygulama hakkında bilgi verirken, borcunu ödemeyen her bir kullanıcının yaklaşık 1.8 milyon abone tarafından ortak kullanılan sistem üzerinde ciddi bir haksızlık yarattığını belirttiler. İcra takibinin, borcunu düzenli ödeyen müşterilerin haklı taleplerinin dikkate alınması nedeniyle başlatıldığını belirten yetkililer, bu tarz çalışmaların süreceğini belirttiler.


Etiketler: kızıltepe

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.