Çocuklar 40 Gün Sonra Dışarda

Çocuklar 40 Gün Sonra Dışarda
14 yaş altı yaş grubunda yer alan gençler çocuklar 40 gün sonra 4 saat boyunca dışarıda olmanın keyfini yaşadı küçük çocuklar ise parklarda gönüllerince eğlendi. 16.05.2020 02:13

 

Yeni nesil Corona virüs Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okulların tatil edilmesinin ardında 20 yaş altında olan yaş grubuna getirilen sokağa çıkma kısıtlaması boyunca sağlık tedbirlerine uyarak evde kalmak zorunda kalan 14 yaş altındaki çocuklar bugün 11.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıkarak 40 günlük hasretlerini giderdiler.

 

10 Mayıs’ta 65 üstü yaş grubunun dışarı çıkmasının ardından bugünde 14 yaş altı çocuklar dışarı çıktı. Kızıltepe ilçesinde bulunan parklara velileri ile koşan çocuklar çocuk parkında bulunan kay-kay salıncak ve benzeri aletlerde eğlenerek vakit geçilirken bazı ailelerin ise çocuklarını meydanda gezdirdiği görüldü. Hem aileler hem çocuklar 40 gün sonra dışarıda olmanın çok güzel bir duygu olduğunu, belirtirken aileleri, bir kısıtlama olmadan sürekli dışarı çıkabilmek çocukların oyun parklarında eğlenebilmesi için herkesin dikkatli davranarak bu salgının önüne geçmeye çalışması gerektiğine dikkat çektiler.

 

İlk etapta 14 altı yaş grubunun bugün dışarı çıkmasının ardından 14-20 yaş aralığındaki gençlerinde 15 Mayıs Cuma günü 11.00.15.00 saatleri arasında, 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların da 17 Mayıs Pazar günü yine aynı saatte dışarı çıkmalarına izin verilecek.


Etiketler: kızıltepe

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.