Ayakkabısının tabanına patlayıcı gizleyen şahıs yakalandı

Ayakkabısının tabanına patlayıcı gizleyen şahıs yakalandı
Ülkeye yasa dışı yollardan girerken Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yakalanan PKK’linin ayakkabısının tabanında yaklaşık 200 gram el yapımı plastik patlayıcı madde, anahtar sistemi ve elektrikli fünye çıktı. 08.02.2021 19:06

 

Ülkeye yasa dışı yollardan girerken Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yakalanan PKK’linin ayakkabısının tabanında yaklaşık 200 gram el yapımı plastik patlayıcı madde, anahtar sistemi ve elektrikli fünye çıktı.

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ülkeye illegal yollardan giriş yaparken yakalanan Suriyeli şahsın PKK/KCK içerisinde faaliyet gösterdiği ve metropol şehirlerde eylem gerçekleştirmeyi planladığı belirtildi.

 

Şahsın yakalanması için düzenlenen operasyonda 4 şüpheli kişinin gözaltına alındığı belirtildiği açıklamada, şüphelilerden birinin ayakkabı tabanında özel bölümler açılarak gizlenmiş yaklaşık 200 gram el yapımı plastik patlayıcı madde, anahtar sistemi ve elektrikli fünye bulunduğu kaydedildi.

Operasyonda ayrıca birçok doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Suriye uyruklu şahıs tutuklandı.

Bir kişi ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 2 kişi ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine gönderildi. (İLKHA)


Etiketler: Mardin

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.