15 günde 15 Bin Aileye Ramazan Yardımı Dağıtıldı

15 günde 15 Bin Aileye Ramazan Yardımı Dağıtıldı
Mardin Kızıltepe ilçesinde Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi 15 bin aileye 45 kiloluk gıda çuvalları dağıtıldı. 22.05.2020 01:47

 

 

Kızıltepe ilçesinde Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın talimatları doğrultusunda Kızıltepe Kaymakamlığı koordinesinde Ramazan Ayı dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için hazırlanan 15 bin gıda paketinin dağıtımı tamamlandı. Mayıs ayı başında Kızıltepe Vefa Sosyal Destek Grubunca dağıtımına başlanan ve 15 çeşitten oluşan 45 kiloyu bulan gıda çuvallarıyla ilgili olarak Kaymakam/Belediye başkan vekili Çam, Gıda paketlerinin Normal standartlarda yedi kişilik bir ailenin bir aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlandığını söyledi.

“Kızıltepe Vefa Sosyal Destek Grubundan Bir Vefa Hikayesi...” Başlığıyla kurumun sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kaymakam/Belediye başkan vekili Hüseyin Çam Kızıltepe Vefa Sosyal Destek Grubu olarak 15.000 hane yaklaşık 100.000 vatandaşımıza 45 kg’dan oluşan Yardım Çuvallarımızı ulaştırdık. Emek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu zor günlerimizi Devlet-Millet el ele vererek kolaylaştıracağız, başaracağız.” İfadelerini kullandı.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Hüseyin Çam dağıtımla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Corona Virüs salgını nedeniyle bu yıl Ramazanın coşkusunu yaşamak nasip olmadı. Özellikle paylaşmanın bir arada yaşayabilmenin ve bu zor süreçleri hep beraber paylaşım içerisinde geçirebilmenin zamanı içersindeyiz. 3 ay öncesinden başlattığımız hazırlıklarımızı Hem Corona virüs mücadelesinde vatandaşlarımız ile birlikteliğimizi artırabilmek hemde Ramazan-ı Şerif’i en iyi şekilde geçirebilmek için özellikle ilçede ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmak için çaba harcadık. İçerisinde unundan şekerine yağından bakliyatına yaklaşık 45 kg dan oluşan ve ortalama 7 kişilik bir ailenin 1 aylık temel ihtiyacını karşılayacak, 15 bin gıda paketini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık, bu da yaklaşık 100 bin kişi ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür eder, Tüm Vatandaşların Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyor, Sizi Size Sizi Allah’a Emanet Ediyorum.” Dedi.

Etiketler: kızıltepe kaymakamı Hüseyin Çam

Diğer SOSYAL YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.