Kızıltepe'de Korona Denetim ve Uyarıları Devam Ediyor

Kızıltepe'de Korona Denetim ve Uyarıları Devam Ediyor
Kızıltepe ilçesinde Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve koordinesindeki ekipler Sağlık için Hepimiz için, Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. 19.09.2020 14:29

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Çam,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kararları uyarınca, “Sağlık için Hepimiz için” adı altında gerçekleşen denetim faaliyetlerine katılarak vatandaşlara hijyen, maske ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

Çam ve koordinesindeki denetim ekipleri, ilçede vatandaşların yoğun bulunduğu meydan, cadde, sokak ve işyerlerinde 'sağlık için hepimiz için' Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında iş yeri sahiplerine ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymanın hayati önemini anlatarak uyarılarda bulundular.

 

Koronavirüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temini için denetim gerçekleştirdiklerini açıklayan Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam: “Toplum kuruluşlarından, polis ve jandarmadan oluşturduğumuz ekiplerimizle merkez ve kırsal mahallelerimizde denetimlerimizi yapıyoruz. Denetim ekiplerimiz ilçenin her alanında toplu taşıma araçları, pazar yerleri, alışveriş merkezleri, düğün salonları, kafeterya, berber, kuaför, güzellik merkezi, halı sahalar, lokantalar, kahvehaneler, çay ocakları, marketler ve oteller olmak üzere vatandaşların toplu bulunduğu meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde denetimlerde bulundu ve bu denetimler sürecek. Ekiplerimiz yaptıkları denetimlerde vatandaşlarımızı bilgilendirme, bilinçlendirme ve uyarıcı mahiyette ki ikazlara devam ediyor.”

 

Çam, Yaptıkları denetimler ile vatandaşları bilinçlendirip uyararak virüsün yayılma hızını olabildiğince azaltılmasını sağlayıp vaka sayılarının olabildiğince düşürülmesi ve bu hastalığı kontrol altında tutabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

 Etiketler: Mardin

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.