Kızıltepe’de Vatandaşa Ücretsiz Maske Dağıtımı Sürüyor

Kızıltepe’de Vatandaşa Ücretsiz Maske Dağıtımı Sürüyor
Mardin Kızıltepe ilçesinde Vefa sosyal destek grubu elemanları ve zabıta ekipleri tarafından esnaf ve vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına devam ediliyor. 16.05.2020 02:28

Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlığı ile Belediye işbirliği ile üretilen maskeler ile Valilikten temin edilen maskelerin ücretsiz dağıtımı ziyaret edilen işyerlerinde esnafa dağıtımı ile ilçenin merkezi yerlerinde kurulan dağıtım noktalarında devam ediyor.

 

Corona virüs salgınından korunmanın yollarından birisi olan maskelerin her kesim tarafından kullanılmasını yaygınlaştırmak ve vatandaşın maskelere kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi işbirliğiyle başlatılan ücretsiz maske dağıtımı Cumhuriyet meydanında bulunan zabıta noktası ile eski hastane caddesi üzerinde bulunan PTT hizmet binası yakınında zabıta ekipleri tarafından çarşıya çıkan maskesiz vatandaşlara ücretsiz dağıtılırken Kızıltepe Vefa sosyal destek grubu ekipleri de işyerlerini ziyaret ederek esnafa ücretsiz maske dağıtımını sürdürdü.

 

İlçe Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda ise, “ COVID19 tedbirleri kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonuyla Mardin Valiliğinden temin edilen ve Kızıltepe Belediyesi tarafından üretilen maskeler ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtılmaya devam ediyor.” İfadelerine yer verildi.

 

Ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili ilçe esnafı ve vatandaşlar, sağlığın önem kazandığı bu süreçte uygulamayı önemli bulduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.


Etiketler: kızıltepe

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.