Kalbi duran hasta Ambulans uçakla Ankara’ya nakledildi

Kalbi duran hasta Ambulans uçakla Ankara’ya nakledildi
Solunum yetmezliğinden kalp krizi geçiren yaşlı hasta Sağlık bakanlığına ait Ambulans uçakla Ankara GATA hastanesine nakledildi.02.10.2017 00:44


 

Solunum yetmezliğinden kalp krizi geçiren yaşlı hasta Sağlık bakanlığına ait Ambulans uçakla Ankara GATA hastanesine nakledildi.

Edinilen bilgilere göre AK Parti 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir'in Annesi Gazale Demir (77) Kızıltepe’de yaşadığı evde geçirdiği kalp krizinin ardından yaklaşık 10 dakika duran kalbi sağlık ekiplerinin yaptığı müdahalenin ardından kalbi yeniden çalıştırılarak yaşama döndürüldü.

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan 77 yaşındaki Gazele Demir’in solunum yetmezliğine bağlı olarak kalp krizi geçirdiği belirtildi.

Haber verilmesi üzerine ilk müdahaleyi evde yapan 112 acil servis ekiplerinin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen Demir’e burada görevli doktorların müdahale ile kalbi yeniden çalıştırılan Gazale Demir, daha sonra Kızıltepe Özel İpekyolu Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde müşahede altına alındı.

Beyin fonksiyonlarının zarar görmemesi için yoğun bakım ünitesinde uyutulan Gazale Demir’in tedavisine daha donanımlı bir hastanede devam edilmesi amacıyla Ankara'dan gelen ambulans uçakla Ankara'daki GATA Hastanesine kaldırıldı.

AK Parti 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir'in Annesinin rahatsızlığı nedeniyle Mardin’e geldiği ve daha sonra hasta ile birlikte yeniden Ankara’ya döndüğü öğrenildi.Etiketler: kızıltepe

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.