Doktorlar İlgilenmediği İçin Öldü Dediği Annesi Tedavi Altında Çıktı

Doktorlar İlgilenmediği İçin Öldü Dediği Annesi Tedavi Altında Çıktı
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü bir hasta yakınının sosyal medyada, ilgilenilmediği için annesinin hayatını kaybettiği yönünde yaptığı paylaşım ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. 18.12.2020 17:07

 

 

İl Sağlık Müdürlüğünün açıklamasında 84 yaşındaki yaşlı kadının iddia edildiği gibi ölmediği ve tedavisinin sürdüğü belirtilerek şu ifadelere yer verildi.

 

“Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir hastamızın oğlu tarafından sosyal medya üzerinden dile getirilen, "Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği" yönündeki iddialar üzerine aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

 

Hasta yakınının iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Hastamızın hastaneye getirilişinden itibaren gerekli tüm işlemleri vakit kaybedilmeden gerçekleştirilmiştir ve hastamızın tedavisi devam etmektedir.

 

13 Aralık Pazar günü saat 18.30’da KOAH ve hipertansiyonu olan 84 yaşındaki hasta, nefes darlığı şikâyeti ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiştir.

 

Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılmış, Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edilmiştir. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Tedavi Protokolü gereğince ilgili ilaçlar ivedilikle verilerek tedavisine başlanmıştır.

 

Yoğun bakım ortamında tedavisine devam edilmek üzere ambulansla ve doktor eşliğinde Nusaybin Devlet Hastanesine sevk edilen hastamızın tedavisi burada halen devam etmektedir”.

 


Etiketler: Mardin

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.