Rektör Özcoşar, Gazetecilere hedeflerini anlattı

Rektör Özcoşar, Gazetecilere hedeflerini anlattı
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, yeni yönetim kadrosu ile birlikte kente görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.26.09.2019 09:48


Rektör Özcoşar, basın mensuplarına üniversitenin yeni dönemdeki vizyonu ve hedefleri konusunda bilgiler paylaştı.

Üniversitenin yeni bir sayfa açtığı bu dönemde basının desteğini çok önemsediklerini belirten Rektör Özcoşar, bu doğrultuda sağlanacak işbirliğinden tüm şehrin fayda göreceğini ifade etti.

Basının, üniversitenin en önemli paydaşlarından birisi olması gerektiğinin altını çizen Özcoşar; her türlü katkı, eleştiri ve öneriye açık olacaklarını belirtti.

Basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özcoşar, “Toplumsal sağduyu ve kamusal alanda farkındalık yaratarak doğru ve objektif bilgilerin topluma ulaştırılması hususunda önemli bir görevi yerine getiren basın mensuplarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

"ULUSLARARASI ALANDA TANINAN BİR ÜNİVERSİTE

Artuklu Üniversitesi'nde fakülte yaptıran Mardinli eğitim gönüllülerin isimlerinin yeniden fakültelerin üzerindeki isimliklerinin yerlerine yerleştirileceklerini kaydeden Rektör Özcoşar, Derik'e zeytincilik ve zeytin yetiştiriciliği, Kızıltepe'ye Ziraat Fakültesi, Nusaybin'e ve Midyat'a da birer fakülte kurdurma çalışmalarının olacağını ifade etti. Üniversite yönetiminin önümüzdeki süreçte öncelikli olarak kendi içinde barışık ve dayanışma içerisinde olan bir üniversite haline getirmeyi amaçladıklarını ardından da şehirle barışık, kadim şehrin insanlarının üniversitelerine ait aidiyetlerini en güçlü şekilde hissedecekleri bir üniversite haline getireceklerinin altını çizen Prof Özcoşar, mümkün olan en kısa sürede hinterlandı bölgedeki şehirlerde bulunan üniversitelerden çok uluslararası alanda adı başarılarla anılan bilinen ve saygı duyulan bir üniversite oluşturmanın hedefini gerçekleştireceklerine inandığını söyledi. Rektör Özcoşar, gazetecilerle buluşmasını soru-cevap faslıyla sona erdirdi.

Üniversitenin Sosyal Tesisi ve Uygulama Oteli’nde düzenlenen programa; Rektör Özcoşar’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahap Özpolat, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı Öğretim Görevlisi Muhammed İkbal Saylık, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Eren Dağlı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aynur Özfırat katıldılar.Etiketler: mardin

Diğer BASIN haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.