ECE’DEN ŞİİRE BÜYÜK BAŞLANGIÇ

ECE’DEN ŞİİRE BÜYÜK BAŞLANGIÇ
Küçük Başlangıçlar dediler, büyük işler başardılar13.02.2021 00:00

‘Şiir İçin Küçük Başlangıçlar’ şiarıyla yola çıktılar amarnbüyük başlangıçların altına imza attılar. Mardin Artuklu Kassemiye Ortaokulurnöğrencilerinden söz ediyoruz. Öğrenci-öğretmen ve veliler bir araya geldiler,rntartıştılar, farklı fikirler ortaya koydular ve ortaya örnek olabilecek türdenrnbir sonuç çıkardılar. Güzel çalışmalar ortaya çıktı çünkü amaç büyüktü her nernkadar küçük başlangıçlar deseler de. Şiir yazma yeteneğine sahip olanrnöğrenciler “Şairane” havasında edebi üretime başladılar.

rnrn

Şairane 2 isminde küçük başlangıçlar bir araya getirildi vernyayınlandı. Şairane 2 okulun Türkçe öğretmenleri olan Ahmet Coşkun ve GoncarnSalık Babat editörlüğünde hazırlanmaktadır.

rnrn

Şairane havasına giren ve büyük bir başarının altına imzarnatan öğrencilerden bir tanesi Ece Meryem Ünal’dır. Ortaokul 5.ci sınıfrnöğrencisi olan Ece, ‘Buluşmak Üzere’ adlı şiiriyle hem şairane havasına girdirnhem de büyük bir başlangıç yaptı. İşte Ecenin şiiri:

Mardin'i çok sevdiğini, okuduğu okulu ve öğretmenlerini hiç unutmayacağını ve şiir çalışmalarını sürdüreceğini açıklayan Ece, "Kasimiye Ortaokulu Öğretmenlerim, değerli müdürüm Bedo bal, Artuklu ilçe milli eğitim müdürüm M. Emin Duyan beye bu zorlu eğitim sürecin de bizleri dinamik tuttukları için teşekkür ederim. Şairane2 şiir kitabımızda buluşmak üzere adlı şiirimde Mardini anlattım.  Tüm içten duygularımı yazdım mısralarıma, bu benim Mardin'e son sesleneşim, kimsenin haberi olmadan veda ettim kadim şehrime, helallik istedim, canım Mardinim,sevgili mardinliler herşey gönlünüzce olsun Allahaısmarladık hoşçakalın." ifadelerini kullandı.

rnrn

Ece aynı zamanda yapılan çalışmada muhabir, yani basınrnmensubu. İşte basın kartı:

rnrn

Ece’ye hem edebi çalışmalarında hem de basın yolundarnbaşarılar dileriz.


Etiketler: ece meryem ünal

Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.