Babasının Hayratına Taziye Evine Klima Bağışladı.

Babasının Hayratına Taziye Evine Klima Bağışladı.
Kızıltepe ilçesinde taziye yemeklerinin kalkmasıyla birlikte taziye sahipleri çeşitli bağış ve yardımlar ile hayırlarda bulunmaya başladı.01.09.2019 00:02


 

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde bölgeye örnek teşkil eden taziyelerde yemek ikramlarının kaldırılması ve başta müftülük olmak üzere çeşitli STK, kanaat önderleri ve aşiretlerin destek verdiği uygulamayla birlikte hayırsever taziye sahipleri 3 gün boyunca taziyelerde yapacakları yemek masraflarının yerine muhtaç ailelere destek çıkarken bir kısmı okul, camii, yurt, medrese ve taziye evlerin ihtiyaç veya eksiklerini tamamlama yoluna girerek toplumsal bir ihtiyaca destek oluyor.

Bunlara örnek teşkil edecek olan bağışlardan birsi de Atatürk taziye evinde yaşandı. İstanbul’da ikamet eden Kızıltepeli Mehmet Korhan’ın vefat etmesinin ardından memleketine getirilerek defnedilmesi nedeniyle taziyesini Kızıltepe’de kuran Korhan ailesi Atatürk Mahallesinde yeni yapılan ve geçtiğimiz günlerde faaliyete giren Atatürk Mahallesi taziye evinde bulunan klima ihtiyacını karşılama kararı alarak taziye evinin kadın bölümüne salon tipi klima taktırdı.

Kızıltepe’de taziye evine geldiklerinde ilçede aile fertleri ve dışarıdan gelen misafirlere verilen yemeğin dışındaki daha önce uygulanan ve taziye boyunca her gün genel misafirlere verilen öğlen-akşam yemeklerinin ve 3. gün verilen yemek mevlitlerinin kalktığını öğrendiğini belirten Merhum Mehmet Korhan’ın oğlu Aydın Korhan, bunun üzerine yeni yapılan taziye evinin kadın bölümünde bulunan klima eksiğini taziye devam ederken hemen gidererek babası adına yapılacak hayırların bir kısmını 48 btu salon tipi bir klima taktırarak yaptı. Ailenin ayrıca 3. Gün yemek ikramı yerine muhtaç ailelere yardım yapacağı öğrenildi.

Atatürk Mahalle Muhtarı Yavuz Kandemir’de mahallerinde yeni yapılan ve Ağustos ayında hizmete giren taziye evinin kadın bölümünde klima bulunmaması nedeniyle taziyeye gelenlerin bu sıcak havalarda çok sıkıntı çektiklerini belirti. Hayırsever Aydın Korhan’a teşekkür ederek bunun bir örnek teşkil etme temennisinde bulunup orada oturanların rahmetli Mehmet Korhan’a dua etmesi en büyük sevaplardan birisi olduğunu söyledi.


Etiketler: kızıltepe

Diğer İNANÇ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.