Örgütün 20 yıllık arşivi ele geçirildi

Örgütün 20 yıllık arşivi ele geçirildi
Mardin’de devam eden "Kıran-2 Operasyonu" kapsamında terör örgütü PKK’ya büyük bir darbe indirildi. Operasyonda PKK’nın dijital arşivinin yanında kimyasal ve suikast silahları ile füzeleri ele geçirildi.26.09.2019 09:25


Terör örgütüne yönelik jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla Bagok, Ömeryan ve Kerboran kırsalında iki haftadan beri sürdürülen operasyonlarda Güneydoğu Doğu Anadolu Bölgesindeki iller için karargah olarak kullandıkları sığınaklar yerle bir edilerek çok sayıda silah, mühimmat, teknik malzeme, bilgisayar ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Örgütün 20 yıllık arşivi ele geçirildi

Ele geçirilen silah ve mühimmatlar içinde ilk defa örgütün envanterinden çıkan kimyasal fünye başlıklı kalemlerin yanında karadan karaya, karadan havaya atılan METİS M1 füze ateşleyicisi, susturuculu süikast silahların yanında ele geçirilen bilgisayarların içinde ise örgütün bölgede yaptığı son 20 yıllık örgütsel faaliyet ve eylem arşivi ele geçirildi. Ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesi sonucunda ilk olarak, üst düzey devlet yöneticilerine yönelik suikast talimatı verildiği tespit edildi.


Etiketler: mardin

Diğer GÜVENLİK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.