Ulusal Birlik programının finali Kızıltepe’de gerçekleştirildi

Ulusal Birlik programının finali Kızıltepe’de gerçekleştirildi
Mardin ve ilçelerinde DBP öncülüğünde DTK, DBP ve HDP’nin başlattığı Ulusal Birlik programı çalışmaları kapsamında bugün Kızıltepe ilçesinde programın finali gerçekleştirildi. 27.02.2021 15:32

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Kürt ulusal birliğine dikkat çekmek amacıyla Mardin ve ilçelerinde 16 ve 25 Şubat tarihleri arasında yapılan programın finali Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yapıldı.

 

HDP Mardin Milletvekilleri Ebru Günay ve Pero Dündar ile DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz, Keskin Bayındır ve parti il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı proğramda DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz tarafından basın açıklaması okundu. Mardin Valiliği tarafından daha önce açıklanan yasaklar nedeniyle yönetici kadrosu dışında partililerin katılımına izin verilmeyen basın açıklaması yoğun güvenlik tedbirlerinin alındığı Cumhuriyet meydanında HDP ilçe binası önünde yapıldı.

 

Konuşmasında Hükümetin politikasını ve uygulamalarını eleştiren DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz yaptığı açıklamada, Ulusal birlik çalışmaları kapsamında bir haftadır Mardin ve ilçelerinde çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Ulusal birliğimiz için, demokrasi için, bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu tecrit politikaları, kayyım politikalarının yönetim şekline dönüşmesine karşı mücadelemizi yükseltmek için son bir haftadır Mardin’deyiz. Sabahtandır il, ilçelerden gelmek isteyen halkımız, abluka ve barikatlarla geri gönderildiler. Ama biz bulunduğumuz her alanda, olduğumuz her sokakta, her yerde mücadele edip, Türkiye’nin demokratikleşmesi için demokratik siyaseti yükselteceğimizi Kızıltepe’den, sesimizi yükselterek duyuruyoruz” diye konuştu.

 Etiketler: kızıltepe

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.