Timurağaoğlu Palalelcilerin Ne Devlet ne inanç kutsallığı var

Timurağaoğlu Palalelcilerin Ne Devlet ne inanç kutsallığı var
Ak Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı olan Mehmet Timurağaoğlu, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. 25.02.2015 09:24


 

1969 yılından beri siyaset ile iç içe olan Timurağaoğlu ailesi bu yöndeki çalışmalarını yeni kuşakla ile siyasi ve sivil toplum çalışmalarıyla sürdürüyor.

 

Siyasi kimliğinin yanı sıra farklı Sivil Toplum Kuruluşları ve hayr kurumlarındaki gönüllü çalışması ile tanınan Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, ilçede yeni kurulan Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek başarı diledi.

 

AK Parti’den Mardin Milletvekili aday adayı olan Mehmet Timurağaoğlu, Cemiyet başkanı Mehmet Halit Solhan ile yönetim kurulu üyelerine Cemiyet çalışmalarında başarılar dileyip Kızıltepe’de bu tür oluşumların toplumu daha çok bilgilendireceği, bu nedenle önem verdiklerini söyledi. Ziyareti nedeniyle Cemiyet başkanı Solhan’da nezaket ziyaretinden dolayı Timurağaoğlu’na teşekkür ederek toplum faydasına olan her türlü çalışmalar destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

 

Adaylık başvurusu ile ilgili olarak açıklamalarda da bulunan Timurağaoğlu, Hükümet tarafından da desteklenecek projelerle Mardin’i daha iyi noktalara taşımak için çaba sarf edeceklerini belirterek, “ Bölgede gelişen tarım ve tarım sektörüne bağlı sanayinin daha gelişmesi için GAP’ın bir an önce tamamlanması çok önem taşıyor. GAP projesinin tamamlanması için 2008 de söyledik, 2012 de söyledik, bu yıl 300 bin dönüm arazi sulanacak. Yüzde 10 luk bir oran ama başlangıç olarak görüyoruz. Proje tamamlandığında batıdan tersine göç ile beraber sanayi ve üretim gelişir, istihdam olur. Bölge için millet için, Mardin için önem taşıyor. Yanı başımızda kan ve gözyaşı hala sürüyor. Küresel güçler coğrafyamızı kendilerine göre şekillendirmek için yeni bir çaba içindeler.  1950 yılında 40-50 parçaya böldükleri coğrafyamızı şimdi de 100-150 parçaya bölmeye ülkecikler haline getirmeye çalışıyorlar. Irak, Suriye, Mısır, Libya benzeri ülkeleri iki, üç parçaya bölünme noktasına getirip insanlık adına zülümler yapılmakta.” Diyen Timurağaoğlu, Ak Partinin iktidar olmasıyla Türkiye’nin siyasi ve ekonomik güç kazandığını belirterek şunları söyledi.

 

Son 13 yılda ülkede siyasi ve ekonomik istikrar yakalandı, Aracı devlet olmadan barış sürecini başlatan bir hükümet var. Adalet için mecliste olmayı hedefledik. İçine sığmayan bir anayasa var. Yeni Anayasa ile başkanlık sistemi ile koalisyonların önünün kapanması için başkanlık sistemi şart.  Çözüm sürecinin devam etmesi, palalel ile mücadelede topyakün halk olarak karşısında durmak gerekir. Cemaat olarak bahsedilen tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan, ne devlet kutsallığı, ne inanç kutsallığı var. Demek onların kutsallığı güney ülkelerinde, MOSSAD ile çalışan bu yapıyı halkın görmesi gerekir.” Diye sözlerini devam ettiren Timurağaoğlu son olarak,  “Ortak paydalarda anlaşıp kendi kaderimizi, kendi sorunumuzu kendimiz çözmeliyiz. Bunun çözümü de İslam kardeşliğindedir.” Dedi.

 

 

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adayı Mehmet Timurağaoğlu’nun Özgeçmişi:

* Mardin’in Kızıltepe ilçesinin Altıntoprak ( Gırbeşk ) köyünde 1962 yılında dünyaya geldi.

* İlk okulu Altıntoprak köyünde, ortaöğretimi ise 1973-1980 tarihleri arasında Mardin İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

* Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümü öğrencisidir.

 

SIYASI DENEYIM VE KARIYER

* Timurağaoğlu ailesi 1969’dan günümüze aralıksız olarak Milli Nizam Partisi ve onun devamı niteliğindeki siyasi partilerde etkin siyaset yapmıştır. Mehmet Timurağaoğlu dışında bu partilerde görev alan isimler ve görevleri şunlardır:

* Mehmet Timurağaoğlu 1999 yılında Fazilet Partisi milletvekili aday adayı oldu.

* 2003-2010 yılları arasında Saadet Partisi Mardin İl başkanlığını yaptı.

* Has Parti kurucu üyeleri arasında yer aldı ve 2010-2012 yılları arasında ve Mardin il başkanlığı görevini yürüttü.

* 2011 Genel Seçimlerinde Has Parti Mardin 1. sıra milletvekili adayı oldu.

* 2012 de Has Parti kurucuları ile birlikte İstanbul’da Ak Parti kadrolarına katıldı. Ardından Mardin’de de 9 ilçe ve il başkanının Ak Partiye katılımını sağladı.

* 2012-2015 yılları arasında Ak Parti’nin tüm seçim çalışmalarında gönüllü olarak aktif yer aldı.

* Bölgede konuşulan Türkçe, Kürtçe dillerini çok iyi düzeyde Arapçayı az bilmektedir.

 

 

SIVIL TOPLUM ÇALIŞMALARI

* Mardin İnsani Yardım Derneği Mardin İHH Kurucu Başkanı

* 1995 senesinde İHH Mardin gönüllüsü olarak çalışmalara başladı.

* 2007 yılında İHH adına Afrika’nın Malavi’de yardım faaliyetlerine katıldı.

* 2010 yılında İHH’nın Gazze araç konvoyu ile Gazze’ye yardım götüren ekip arasındaydı.

* 2014 yılında Mardin İHH’nın kurulmasına öncülük etti. Halen il başkanlığı görevini yürütmektedir.

* Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu Kurucu Başkanlığı

* Suriye de yaşananlar sonrasında ülkemize sığınınan mültecikere yardım amacıyla Mardin’ deki 50 STK’ nın katılımıyla kurulan platformun kuruluş aşamasında aktif rol aldı ve 2012-2014 tarihleri arasında başkanlığını yürüttü.

* KİMDER ( Kızıltepe İmam Hatip Mezunları ve Mensupları ) Başkanı

* 2010 yılından bu yana yürüttüğü KİMDER başkanlığı esnasında, bölgede İHL’lerin açılması ve amacına uygun donatılması çalışmalarında akitf olarak yer aldı.

* Özellikle çözüm sürecini, destekleyecek şekilde batı illerinden kardeş okul projesi kapsamında faaliyetlerde bulundu.

* İHL’lerin bölgedeki spor aktivitelerinde akitif olmasına yönelik faaliyetlerde bulundu.

* Abdullah BÜYÜK hoca gibi kanaat önderlerinin Mardin’de ağırlanıp, İHL’ler ve çözüm sürecine yönelik konferans vermeleri ve aynı şekilde Mardin’deki STK’ların Konya’da aynı konularda STK’larla görüşme yapmalarını organize etti.

* Mazlumder Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği

* Ustad Düşünce Kuruluşunun Kurucusu

* Ustad Düşünce Kuruluşu ile bölgedeki STK’ların barış sürecine destek vermelerine yönelik çalışmaların koordinatörlüğünü yürütmektedir.

* Ortadoğu Çözüm Platformu Yönetim Kurulu Üyesi

* Bölgedeki STK’ların bir araya gelip çözüm sürecine destek verecekleri faaliyetlerde aktif olarak yer aldı.

 

 

İŞ HAYATI VE IŞ TECRÜBESI :

* TİMURAĞAOĞLU A.Ş. DE 1991 – 1998 YILLARI ARASINDA YÖNETIM KURULU BAŞKANLIĞINI YAPTI.

* KIZILTEPE GIDA A.Ş. DE 2006 – 2013 YILLARINDA IHRACAT DEPARTMAN BAŞKANLIĞINI YAPTI.

* MARDIN MUSIAD’ TA 2 YIL GIDA SEKTÖR BAŞKANLIĞINI YAPTI.

AİLE DURUMU: EVLI ÜÇ ÇOCUK BABASI.

 


Etiketler: mehmet Timurağaoğlu

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.