Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı

Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı
Kızıltepe’de ortaokullar arasında yapılan “8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” finalleri tamamlandı bilgi yarışması finallerini Özel Bahçeşehir Koleji birinci bitirdi.02.03.2015 09:08


 

Kızıltepe’de ortaokullar arasında yapılan “8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” finalleri tamamlandı bilgi yarışması finallerini Özel Bahçeşehir Koleji birinci bitirdi.

 

Kızıltepe’de 23-28 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün saat 14.00’te düzenlenen “8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması” cumartesi günü yapılan final müsabakası ile sona erdi.

 

Her okuldan 3 öğrencinin katıldığı ve toplamda 36 okulun yarıştı bilgi yarışmaları Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma gününün grup birincileri, Cumartesi gününün finalistleri oldular.

 

Pazartesi günü Bahçelievler Ortaokulu,

Sal günü Mehmet Doğru Ortaokulu,

Çarşamba günü Süleyman Demirel Ortaokulu,

Perşembe günü Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu,

Cuma günü ise Toki Ortaokulu Cumartesi günkü finallere adını yazdırdı.

Cumartesi yapılan final yarışmasına okul müdürleri, müdür yardımcılıları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve seyirciler yoğun katılım gösterdi.

 

8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasında Öğrencilere hem ön eleme turunda hem de finalde 4 Fen bilimleri, 4 Türkçe, 4 Matematik, 4 İnkılâp Tarihi, 2 İngilizce, 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere toplamda 20 soru soruldu. Sorulan 20 soruda günün birincisi belirlenmediği takdirde puanı eşit olan okullar ile yedek sorulara geçilerek, her yanlış soruya eleme usulü ile günün birincileri belirlenmiş oldu.

 

Cumartesi günkü final yarışmasında ise sorulan 20 sorudan 18’ine doğru cevap veren Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu birinci, 13 soruya doğru cevap veren Süleyman Demirel ve Bahçelievler Ortaokulu ikinci, 10 soruya doğru cevap veren Mehmet Doğru Ortaokulu üçüncü ve 8 soruya doğru cevap veren Toki Ortaokulu dördüncü oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “8. Sınıf Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması” boyunca ve ön hazırlık aşamasında emekleri geçen jüri üyelerine Menderes Solcan(Matematik Öğretmeni), Aytaç Bec (Türktçe Öğretmeni), Tuğba İnan Turğay (İnkılap Tarihi Öğretmeni), Mehmet Salih Çelik (Fen Bilimleri Öğretmeni), Murat Bay (İngilizce Öğretmeni) ve Mücahit Keskin (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni) Teknik destek için Ahmet Kortak (Mebbis Yöneticisi) ile Abbas Engin’e (Mebbis Yöneticisi) teşekkür etti.

 

8. Sınıflar arası düzenlenen bilgi yarışması finalinde birinci olan Özel Bahçeşehir Koleji Mardin’de düzenlenecek olan ‘İlçeler Arası Bilgi Yarışmasında Kızıltepe’yi temsil edecek.


Etiketler: Kızıltepe

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.