Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Şeyh Şerif Kahraman Camisi Açıldı

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Şeyh Şerif Kahraman Camisi Açıldı
Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Şeyh Şerif Kahraman Cami Açılışına Mardin Valisi, Kızıltepe Kaymakamı, İl ve İlçe Müftüleri, Kızıltepe Akparti İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.12.07.2013 18:57

Kızıltepe Zahireciler Derneği tarafından yeni Hububat Ticaret Merkezi yanında inşaa edilen Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Şeyh Şerif Kahraman Cami, Mardin Valisi Dr. Ahmet CENGİZ, Kızıltepe Kaymakamı Erkaya YIRIK, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, İlçe müftüsü Lafif TOPÇU, AK PARTİ Kızıltepe İlçe Teşkilatı Başkanı Cengiz DEMİRKAYA, Kızıltepe STK Platformu Başkanı M.Şerif ÖTER ve büyük bir vatandaş gurubunun 12 Temmuz 2013 Ramazan ayının ilk Cumasında Cuma namazı kıldıkları camii resmen ibadete açılmış oldu.

Cuma namazı öncesinde Kuran-ı Kerim okundu ardından Zahireciler Derneği Başkanı M.Şerif ÖTER kısa bir konuşma yaptılar. 

Kızıltepe Kaymakamı ve Mardin Valisinin de birer kısa konuşma yaptıkları açılışta topluca kurdele kesilerek caminin açılışı yapıldı ve ilk Cuma namazı için içeriye girildi.

Ve Camide ilk hutbe okundu ilk cuma namazı kılındı.

Kılınan Cuma namazının ardında gelen misafirler dağılırken. Cami çıkışında Mardin Valisi Dr.Ahmet CENGİZ, Kızıltepe Kaymakamı Erkaya YIRIK ve AKPARTİ İlçe teşkilatı başkanı Cengiz DEMİRKAYA ayaküstü kısaca sohbet ettiler.

Açılışta zahirecilerin Kavşak, kanalizasyon ve elektrik sorunu bir daha Valiye aktarıldı. Sorunların çözümü konusunda yardım istendi. Sözler alındı…

 

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.