HÜDA PAR Mardin 3’üncü Olağan İl Kongresinde mevcut başkan güven tazeledi

HÜDA PAR Mardin 3’üncü Olağan İl Kongresinde mevcut başkan güven tazeledi
“Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet” sloganıyla siyaset sahnesine çıkan HÜDA PAR’ın Mardin 3'üncü Olağan İl Kongresi'nde İsmail Çevik tekrar seçilerek güven tazeledi. 27.10.2020 18:41

 

 

Pandemi nedeniyle maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen kongreye, Mardin merkez ve ilçe teşkilatları başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

 

Tek listeyle girilen kongre, Avukat Yahya Turan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösteriminin sunulduğu kongrede divan kurulu oluşturuldu.

 

Kongrede mevcut Başkan İsmail Çevik, seçime katılan delegelerin tamamının imzasını alarak güven tazeledi.

Kongrenin ardından açıklamada bulunan Çevik, kendisini yeniden il başkanlığına layık görerek seçen delegelere teşekkür etti.

İl Başkanı Çevik, “HÜDA PAR olarak, siyaset sahnesine atılırken ölçü ve referansımızı İslam’dan aldık. Onun için birey, aile, toplum, devlet ve hatta ümmet bazında, her hal ve hareketlerimizde aziz İslam’ı referans alan bir partiyiz. Biz bu partimizi dava olarak biliyoruz. Ondan dolayı her bir üyemiz belki il başkanından, genel idare kurulu üyesinden daha fazla bir bilinçle çalışma, gayret ve azmi içerisindedir. Yarın Allah’a vereceğimiz hesabın bilinciyle hareket ediyoruz. Bütün ölçümüz bu olursa, tüm maddi ve manevi hastalıklar tedavi bulur ve Allah’ın izniyle toplumumuzun ihyası, ıslahı, emniyet ve selameti için elimizden gelen gayret ve çabayı göstermiş olacağız.” dedi.

Kongrenin ardından İl Başkanı Çevik, gelen davetlileri tek uğurlarken il ve ilçe yönetimleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. (İLKHA)

 


Etiketler: HÜDA PAR

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.