Geleneksel ADEM aşure etkinliği yapıldı

Geleneksel ADEM aşure etkinliği yapıldı
Aşure ayı olarak da bilinen Muharrem ayı ile birlikte paylaşımın simgesi olan Aşure etkinlikleri çerçevesinde Kızıltepe Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi (ADEM) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği merkezin binasında yapıldı.08.10.2017 00:03


Aşure ayı olarak da bilinen Muharrem ayı ile birlikte paylaşımın simgesi olan Aşure etkinlikleri çerçevesinde Kızıltepe Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi (ADEM) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği merkezin binasında yapıldı.

İlçe Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet yürüten Kızıltepe Aile Destek Merkezi (ADEM) Muharrem Ayı Münasebetiyle Merkezin bahçesinde gerçekleştirdiği Geleneksel Aşure Proğramına; İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ile eşi Ayşe Odabaş, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür vekili Dr.Seher Aydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Alaaddin Özel ile Mütevelli heyetinden Menduh Kavan, ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü M.Hadi Gökdemir, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ve Başkan Yardımcısı Faraç Çobanoğlu, Ak Parti Kızıltepe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç, Kızıltepe ÇATOM Sorumlusu Bahar Yıldız, MOVA Park AVM Müdürü Nazlı Özdemir ile Basın ve Halkla ilişkiler müdürü Elif Erdoğan, ADEM kursiyerleri ve davetliler katıldı.

ADEM Sorumlusu Aslı Gülden Çiçek, Geleneksel hale getirdikleri Aşure gününde kendilerini yalnız bırakmayan ilçe Kaymakamı ve Eşi başta olmak üzere tüm konuklara teşekkür etti. Çiçek ayrıca Aşure yapımında kendilerinden desteğini esirgemeyen Hikmet Ustaya teşekkür ettiğini söyledi.

İlçe Kaymakamı- Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş, Muharrem Ayının birlik ve beraberliğin pekişmesine katkı sunması dileyerek emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra hazırlanan 300 kişilik Aşureyi, Kaymakam- Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş ile eşi Ayşe Odabaş ve ADEM Müdürü Aslı Gülden Çiçek birlikte kaselere doldurarak konuklara ikram ettiler.


Etiketler: kızıltepe kaymakamı ahmet odabaş

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.