Eri:Kayyum Atanması İçişleri Bakanımızın Tassarufuyla Olmuştur

Eri:Kayyum Atanması İçişleri Bakanımızın Tassarufuyla Olmuştur
Hakkında bazı basın-yayın organlarında çıkan asılsız haber ve iddialara yanıt veren Nihat Eri, AK Parti Mardin Kurucu İl Başkanlığı, 22. Dönem milletvekilliği ve bir çok ilde partisinin teşkilat koordinatörlüğünün yanında GM Erdem ve Etik Kurulu Üyeliği yapan bir kişinin yeni parti oluşumu ile ilgili görüşmeler yapmasının mümkün olamayacağını söyledi.10.09.2019 18:59

22.Dönem Mardin Milletvekilliğini yapan Nihat Eri, kendisi hakkında "ekibiyle Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile yeni parti oluşumu ile ilgili görüşmeler yaptı" iddiası üzerine bir açıklama yaparak asparagas haber yapan kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Eri'nin yaptığı açıklama metni:

"9 Eylül 2019 tarihinde; AK Parti"ye muhalif bir haber ajansından kaynaklanan ve bazı basın yayın organları tarafından "Mardin'deki Kayyımdan rahatsız olan AKP''liler Ankara'nın yolunu tuttu" başlığı ile verilen ve adımın geçtiği haberde; "Nihat Eri ve ekibinin, Vali Mustafa Yaman’ın yeniden kayyum olarak atanmasının ardından bir kez daha çekincelerini parti genel merkezine aktardıkları öğrenildi. Eri ve ekibinin yeni parti çalışmaları süren Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ekibi ile de görüşmeler yaptığı dile getiriliyor." denilmiştir.

Bu haber tamamıyla gerçek dışı, uydurma, kasıtlı, deyim yerindeyse asparagas bir haberdir.

Bazı belediyelere Kayyım atanması kararı, İç İşleri Bakanlığımızın değerlendirmesi ve uygun görmesi sonucu alınmış bir karardır, bu kararın eleştirilecek bir yönü yoktur. Haberde yazıldığı gibi, "Mardin'e ikinci defa Kayyım atanması ile ilgili" AK Parti Genel Merkezi ile hiç bir görüşmem olmadı. Parti kurma çalışmaları yürüttüklerini basından izlediğim sayın Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile ne yüzyüze ne de dolaylı olarak hiç bir temasım olmamıştır. Malesef kendi içimizde de, isim isim bildiğim ve Partiyi kişisel çıkarları için kullanmak isteyen bazı şahıs ve odakların, uzunca bir süredir şahsıma yönelik iftiralar ve dedikodular yaydıklarını biliyorum. Bu çevreler; 31 Mart seçimlerinde bazı ilçelerde Saadet Partisi adaylarına destek verdiğim şeklinde, aslı astarı olmayan tamamen düzmece haberleri de ahlaksızca yaymaktan çekinmemişlerdi.

Ben AK Parti'mizin kuruluş çalışmalarında yer aldım, AK Parti Mardin Kurucu İl Başkanlığı, 22. Dönem Milletvekilliği, bir çok İl'de teşkilat koordinatörlüğü, Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurul üyeliği, 31 Mart Yerel Seçimler öncesine kadar da ikinci defa İl Başkanlığı görevlerinde bulundum. Partimin bana verdiği her görevi en iyi şekilde yerine getirmek için elimden gelen her türlü çabayı gösterdim. AK Parti'yi evim, aşkım ve sevdam olarak bildim, Partimizin Kuruluş İlkeleri doğrultusunda, Partimizin başarısı için, var gücümle çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. AK Partili olmaktan ve Genel Başkanımız sayın R.T. Erdoğan'la yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyorum.

Haberi yapan ajansa karşı yargı yoluna başvuracağımı ve ajansı Basın Konseyine şikayet edeceğimi

Kamu Oyuna saygıyla duyuruyorum."


Etiketler: nihat eri - ak parti

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.