Değer: Kürtler, Türksüz, Türkler de Kürtsüz yapamaz!

Değer: Kürtler, Türksüz, Türkler de Kürtsüz yapamaz!
Ak Parti’den Mardin milletvekili aday adayı olan Türk- Irak Dostluk Derneği eski Başkanı Mehmet Emin Değer, Mova Park salonda verdiği yemekle seçim startı çalışmalarını verdi.23.02.2015 09:21
Öğle saatlerinde gerçekleştirdiği yemekli toplantıda Mehmet Emin Değer’i eşi, çocukları ve akrabaları ile yakın arkadaşları ve dostları yanında olurken, düzenlenen organizasyona; 
Zeynep Alkış, Süleyman Çelik, Hüseyin Ertaş, Mehmet Ali Kılıç, Gazi Yıldız, Hüseyin Asker’in aralarında olduğu 20 aşkın milletvekili aday adayı, eski ve yeni teşkilat mensubu partililer, il genelindeki ilçelerde faaliyet gösteren meslek odaları mensupları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar ve il genelinde görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileri yalnız bırakmadı.

Mehmet Emin Değer’in seçim çalışmaları için hazırlanan dev afişler ve AK Parti flamalarıyla süslenen salona gelen misafirlerini kapıda karşılayan Değer, kendisini ve Mardin’i anlatan tanıtım filmini misafirleriyle birlikte izledi.

Kendisinin de İstanbul’dan milletvekili aday adayı olduğunu ifade eden Aynur Ayaz’ın sunuş konuşmasının ardından kürsüye gelen İşadamı Mehmet Emin Değer, davetine icabet ederek toplantıya katılan milletvekili aday adayı olan dava mensubu arkadaşlarına, aşiret liderleri ve temsilcilerine, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları temsilcilerine, eski ve yeni teşkilat mensubu üyelere, muhtarlara ve basın mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkür etti.

Yaklaşık Bin 500 davetlinin doldurdu salonda konuşan Mehmet Emin Değer, yaşamının her anında özellikle de 1987 yılındaki ilk milletvekili adaylığı döneminden beri, Mardinli hemşerilerinin kendisini biran bile yalnız bırakmadığını, destek olduklarını hatırlattı. 

"LEBBEYK DEYİN VE BAŞINIZI KALDIRIN"
Dünden bugüne aynı desteğin artarak bugünlere kadar geldiğine işaret eden Değer, şahsına gösterilen destekten ötürü salonda bulunan ya da bulunmayan bütün Mardinli hemşerileri ve sevenlerine gösterdikleri teveccühe layık olmak için çalışmalarına deva edeceğinin sözünü vererek teşekkür etti.

Konuşmasına muhtevası ve cümleleri Bediüzzaman Said Nursi’ye ait olan sözlerle Başlayan Değer, “Ey Türkler ve Kürtler, şimdi bir miting yapsam mazide saf tutan bin sene evvelki ecdadınızı ve istikbalden gelen elli sene sonraki evlatlarınızı şu gürültülü hane olan asrı hazır meclisine davet etsem, acaba mazide saf tutan ecdadınız ve istikbalden gelen evlatlarınız size demeyecekler mi ki, hey miras yedi yaramaz çocuklar, netice hayatımız siz misiniz? Heyhat, bizi kısır bıraktınız. İstikbalden gelen evlatlarınız demeyecekler mi ki, siz misiniz ki bizi şanlı atalarımızla birbirine bağlayan ip? “Görüyorsunuz ki bu mitingde her iki taraf da sizi protesto ediyor. Ben de sizi protesto ediyorum. Varsın bu zamanın memesinde bizimle süt emenler bizi dinlemesinler. 50 sene sonra gelen Tahirler, Ömerler, Hamzalar, Yusuflar vesaireler, sizlere sesleniyorum. Lebbeyk deyiniz ve başınızı kaldırınız!. diyerek yaptığı alıntı günümüz konjonktürüne uyarlayarak sözü hükümetin başlatmış olduğu ‘Çözüm Süreci’nin nihayete ermesi için herkesin desteğine ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

"CIA'SI MOSSAD'I ÜZERİMİZDEN ÖRGANİZASYONLAR YAPIYOR"
Başlatılan ‘Çözüm Süreci’ne hemşerilerinin hissiyatıyla katkıda bulunmak üzere destek istediğini ifade eden Değer, “Kürd’ün Türk’e, Türk’ün Kürt’e düşman olması aptallıktır, cehalettir. Kürt Türk’e, Türk Kürd’e muhtaçtır, ikisinin bir birinden ayrılması mümkün değildir. Türk- Kürtsüz yapamaz, Türkiye Devleti de Kürtsüz yapamaz. Kürtler de Türksüz ve Türkiyesiz yapamaz. Kader bizi birleştirmiş, bir yapmış, bir vücut haline getirmiş. Hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Aramızdaki ihtilafları, küçük meseleleri halletmenin zamanı gelmiş. Büyük bir misyon, büyük bir dava, büyük bir felsefe olan AK Parti ve onun kurucusu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bilge insan Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, ihtilafları ortadan kaldırma noktasında cesur bir iradeyi ortaya koymuşlardır. Ve diyorlar ki, hayatımıza dahi mal olsa Kürt meselesini mutlaka çözeceğiz. Bu iradeyi ortaya koyulmuştur. Ben de bu meseleyi çözmek adına son nefesimi verene kadar bütün gücümle siz Mardinli hemşerilerim adına mücadele vereceğimin sözünü hepinizin huzurunda veriyorum. Bir birinden fakir, bir birinden mazlum, birbirinden perişan olan bu İslam coğrafyası içerisinde; birbirine etnik yapıyla, ırkçılık felsefesiyle, yabancı bakmaları ve birbirlerini kahretmeleri, Siyonistlerin, batı dünyasının, CIA’sı, MOSSAD’ı organizasyonlar yaparak, Şii-Sünni, Türk-Kürt, Arap-Kürt, Arap-Türk gibi ve El-Kaide, İŞID gibi organizasyonlar yaparak, islam coğrafyasını cehenneme çeviriyorlar.” dedi.

"DÜNYA'YA MEYDAN OKUYAN BİR LİDERİMİZ VAR"
Bediüzzaman Said Nursi’nin ifadesiyle; “Beş yüz senedir yattığınız yeter, Uyanınız, Kur’anın sabahıyla uyanınız! Diyerek sözlerine devam eden Değer, Artık İslam ümmetinin uyanma vaktinin geldiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin İslam Ümmeti’nin sesi, sadası olan büyük bir lidere sahip olduğuna işaret eden Değer, “Bizim artık öyle bir liderimiz vardır ki; Dünya 5’ten büyüktür diye haykırıyor. İlk defa bir lider çıkmış ve diyor k, ‘Ey birleşmiş milletler, ey batı dünyası, ey adaletsiz ve hukuksuz dünya sen İslam coğrafyasını cehenneme çevirdin. Ayağa kalkınız ey Müslümanlar diyor, birleşiniz, ittihat-i islam-ı kurun” diyor. İşte bunun zamanı gelmiş, bir millet uyanıyor, bir millet şahlanıyor. Ayağa kalkalım hep birlikte, şahsım adına diyorum ki; Mehmet Emin Değer, tek başına bir hiçtir. Dahi bile olsanız tak başınıza siz bir şeyleri başaramazsınız ama sizin desteğiniz, arkamda hissettiğim sizin o güçlü desteğinizle inanın ki çok büyük işleri başarabiliriz hep birlikte. Mardin’imize çok büyük hizmetler yapacağız, çok önemli projeleri birlikte başaracağız. Türkiye’de ve Dünya’da milletvekili olmadan da, Berlin’de Brüksel’de, Roma’da, Strazburg’da Avrupa Parlamentosunda; Irak meselesini ve İslam coğrafyasının geleceğini konuşmak üzere davet edildim. Sizin adınıza, sesinizi haykırdım. Ve ben buradan tekrar söylüyorum, söz veriyorum. Bütün Dünya’ya Mardin’in ve Mardinlinin sesi ve nefesi olacağım. Sizin sesinizi bulunduğum her yerde her mekânda ve her coğrafyada gür bir sada ile haykıracağım. Buna inanmanızı ve bana bugüne kadar verdiğiniz desteği devam ettirmenizi diliyor, hepinize tekrardan teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini uzun süren alkışlar arasında tamamladı.

Yöreye özgü bulgur ve hamis kavurmasından oluşan yemek mönüsü, meşrubat meyve ve ikramıyla desteklenirken, toplantının sonunda 7 yaşındaki Melisa Değer’in babasının amcası olan Mehmet Emin Değer’e uyarlayarak okuduğu şiir, salonu dolduranlar tarafından beğeniyle dinlendi.


[]
Etiketler: mehmet emin değer

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.