CHP MARDİN İL BAŞKANLIĞINA MEHMET KILINÇASLAN ATANDI

CHP MARDİN İL BAŞKANLIĞINA MEHMET KILINÇASLAN ATANDI
Bir süredir boş olan CHP Mardin İl başkanlığına Mehmet Kılınçaslan atandı, yeni yönetim belirlendi.11.01.2021 00:00


2008- 2012 yılları arasında Mardin CHP il başkanlığı görevini icra eden ve akabinde aktif siyasete ara veren iş insanı/mali müşavir Mehmet Kılınçaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK)’nın tensipleriyle Mardin CHP il başkanlığına atanarak aktif siyasete geri döndüğü açıklandı.

CHP Genel Merkezinde alınan bir resmi kararla genel başkanın tensipleri hayata geçirildi. Buna göre Mardin İl yönetimine geçici atama yapıldı. Bu doğrultuda hem yeni il başkanının ataması yapıldı hem de geçici yeni il yönetimi oluşturuldu. Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin imzalarıyla Mardin İl Başkanlığına bildirilen karar metninde Mardin’in yeni İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan ve yeni il yönetiminin ataması tüzük maddeleri uyarınca  gerçekleştirildiği belirtildi. Bu çerçevede il önetimine de Hatip Durmaz, Hıdır İnal, Mehmet Taşkın, Selahattin Aşar, OsmanYıldırım ve Mehmet Altundağ  getirildi.

Yeni başkan ve yönetimin atanmasıyla CHP’nin Mardin’de ne gibi çalışmalarda bulunacağı, Mehmet Kılınçaslan başkanlığında il yönetiminin toplanarak yol haritasını çizecekleri öğrenildi.

Mehmet Kılınçaslan Kimdir?

1966 Mardin Kızıltepe doğumlu lise eğitimi Mardin Kızıltepe lisesinde bitirip Anadolu üniversitesinin işletme bölümünden mezun olduktan sonra Mali müşavir oldu 20 yıldır Mali müşavir olan Mehmet Kılınçaslan mali müşavirlik mesleğini icra ederken aynı zaman da  Mardin organize sanayi bölgesinde zirve un fabrikasının yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Dört Çocuk babasıdır.


Etiketler: Mardin chp

Diğer İÇ SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.