“Kudüs bilincini çocuklarımıza aşılamamız lazım”

“Kudüs bilincini çocuklarımıza aşılamamız lazım”
Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kudüs bilincinin çocuklara aşılaması gerektiğini söyledi.08.10.2017 00:11


 

Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kudüs bilincinin çocuklara aşılaması gerektiğini söyledi.

Kızıltepe ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen aşure etkinliğinden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Kudüs ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, Kudüs'te işgalcilerin Filistinli Müslümanlara yaptığı zulme de dikkat çekerek, “18 Öğrencimizi Kudüs’e gönderiyoruz. Kudüs bilincini çocuklarımıza aşılamamız lazım” dedi.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından Muharrem ayı münasebetiyle Cumhuriyet meydanında 5 bin kişiye aşure dağıtıldı. Aşure dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı,  tüm İslam âleminin Muharrem ayını kutlayarak şöyle devam etti:

“Kudüs bilincini çocuklarımıza aşılamamız lazım”

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısı üzerine yaptıkları Kudüs ziyaretinde terör rejiminin Filistinli Müslümanlara yaptığı zulümlere tanık olduklarına dikkat çeken Çankırı, “Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vererek geçen hafta 14 vekil eşlerimizle beraber Kudüs'ü ziyaret ettik. Orada bütün duyguları bir arada yaşadık. Bir insanın insana davranamayacağı gereken bir ortamda açık cezaevinde Müslüman kardeşlerimizin ibadet etmek için turnikelerden geçerek ibadetlerini yaptıklarına şahit olduk. El- Halil cami'inde vakit namazı sırasında imamın ezan okuması için bir İsrail polisinden ancak izin alarak ezanı okuduğunu gözlerimizle şahit olduk. Keşke bunlara şahit olmasaydık. Bunun için Kudüs bilincini çocuk ve çoluğumuza aşılamamız lazım.” Diye belirtti.

“3 buçuk milyon gayrimüslime kaşı 100 bin Müslüman Kudüs’ü ziyaret etmiş”

Maddi imkanı elveren herkesin Kudüs'ü ziyaret etmesi gerektiğini söyleyen Çankırı, “bir Müslüman olarak Kudüs için ben ne yapıyorum?” diyerek herkesin bu soruyu kendisine sorması gerektiğini vurguladı.

Bu sene içerisinde 3 buçuk milyon gayri müslüm Kudüs'ü ziyaret etmiş ancak biz Müslümanlar olarak 100 bin kişi ziyaret etmiş bu sayının daha artırılması gerektiğine inanıyorum. Bunun içinde çalışmamız lazım. Hepimiz elimizden geldiği kadar bir Müslüman olarak Kudüs için ben ne yapıyorum? Dememiz lazım. Orada işgal altındaki kardeşlerimizi her zaman dualarımızda aynı zamanda fiilen de onların yanında olmamız gerekiyor.” Diyerek, Filistinli Müslümanlara sahip çıkılması gerektiğine söyleyen Bölünmez Çankırı, Türkiye’den olduğumuzu duyanlar bize büyük ilgi gösterip, “Allah Erdoğan’dan razı olsun. Başımızdan eksik olmasın.” Diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sadece ülkemizin değil Ümmetin umudu ve başkanı olduğuna bir kez daha tanık olduklarını belirtti.

“18 Öğrencimizi Kudüs’e Gönderiyoruz.”

Çankırı, “Kudüs için ne yapabiliriz? Maddi gücü yerinde olan bütün vatandaşlarımızın Kudüs'ü ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz. Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman 8 öğrencimizi Kudüs'e yollayacaklar bende 10 öğrenciyi göndereceğim 18 öğrencimiz Kudüs'ü ziyaret edecek.

 


Etiketler: ceyda bölünmez

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.