Sağlık Çalışanlarının Çocukları ile İlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtıldı

Sağlık Çalışanlarının Çocukları ile İlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtıldı
Kızıltepe ilçesinde Vefa sosyal destek grubu elemanları ve gönüllü öğretmenler tarafından İlkokul Öğrencilerine ve Sağlık çalışanlarına çocukları için kitap dağıtıldı. 16.05.2020 02:18


Mardin Kızıltepe ilçesinde ilçe Kaymakamlığı ile ilçe Belediyesi işbirliği ile Corona virüs sürecinde fedakârca çalışmalarını yürüten Sağlık çalışanlarının çocuklar ile ilkokul öğrencilerine evde kaldıkları süre içinde okumaları için kitaplar hediye edildi.

 

Corona virüs Covid-19 salgınından korunmak tedbirleri nedeniyle okulundan, arkadaşlarından uzakta evde kalmak zorunda kalan çocukların bu süreci okuyarak geçirmeleri için Kaymakamlık ile Belediye işbirliği ile çocuklara kitap hediye edildi. Corona salgınıyla mücadelede ön saflarda fedakar bir çalışma içinde olan sağlık çalışanları Kızıltepe Vefa sosyal destek grubu elemanları tarafından ziyaret edilerek çocuklarına iletmek üzere kendilerine kitap hediye edilirken, ilçede eğitim gören binlerce ilkokul öğrencisine,100 temel eserden oluşan seçme kitaplar gönüllü öğretmenler tarafından evlerinde teslim edildi.

 

Kitap hediyesi ile ilgili ilçe kaymakamlığı tarafından yapılan paylaşımlarda şu bilgilere yer verildi, “Kızıltepe Kaymakamlığı/Kızıltepe Belediyesi, bu zorlu süreçte fedakârca çalışmalar yürüten Sağlık çalışanlarımıza çocuklarına hediye edecekleri kitaplar ulaştırdık. Sağlık çalışanlarımızı canı gönülden alkışlıyoruz. İlçemizde eğitim gören binlerce ilkokul öğrencimize,100 temel eserden oluşan seçme kitapları evlerinde teslim etmeye devam ediyor. Gönüllü öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz.”

 


Etiketler: kızıltepe kaymakamlığı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.