Özcoşar’dan Kızıltepe’ye Ziraat Fakültesi Müjdesi.

Özcoşar’dan Kızıltepe’ye Ziraat Fakültesi Müjdesi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar Kızıltepe ilçesinde Ziraat Fakültesi kurulması için çalışma başlattıkları müjdesinde bulundu. 30.08.2019 17:58


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörlüğü görevine getirilen Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Kızıltepe ilçesine mevcut ziraat fakültelerinden daha işlevsel ve araştırmaya dönük olacak butik bir ziraat fakültesi kuracaklarını söyledi. Özcoşar, fakültenin çiftçilerle iç içe olacağını ve tarlada teorik olarak çalışmalarda bulunacağını ifade etti.

 

Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Kızıltepe’ye Ziraat Fakültesi müjdesini MAÜ Rektörlüğüne atanması nedeniyle kendisini ziyaret eden basın mensuplarına aktardı. Göreve seçilmesi nedeniyle ziyaretlerin sürdüğü rektörlüğe tebrik ziyaretinde bulunan Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Faraç Çobanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı ziyaret etti. Ziyarette Kızıltepeli basın mensupları ile yaptığı sohbette Ziraat Fakültesi kurulması için çalışmalara başlayacakları müjdesini veren İbrahim Özcoşar Kızıltepe için düşündükleri Ziraat fakültesinin bir butik fakülte olacağı bilgisini vererek, “Kızıltepe’ye bir ziraat fakültesi yapmayı planlıyoruz. Fakültemiz butik bir fakülte olacak. Diğer ziraat fakültelerinden farklı olacak. Fakültemizin çalışma sahası daha farklı olacak. İnşallah iyi şeyler olacak. Bizim önceliğimiz hazine arazisi olacak. Şahısların arazisinde yapmak istemiyoruz. Ziraat fakültesinin binası tarım arazilerinin içerisine kurmayı düşünmüyoruz. Onlara yakın başka bir arazide kurmayı düşünüyoruz. Çiftçi ile ve vatandaş ile iç içe geçebilecek araştırma ve saha çalışmalarında anlaşmalı araziler olabilir. Yani fakülte çiftçilerle iç içe olmalı. Böyle bir düşüncemiz var” dedi.


Etiketler: kızıltepe

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.