Okulun İlk Günü Çizgi Film Karakterleriyle Kutlandı

Okulun İlk Günü Çizgi Film Karakterleriyle Kutlandı
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde de okul öncesi ve birinci sınıflara yönelik başlayan yüz yüze eğitim başladı. 22.09.2020 13:07

 

 

Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi işbirliğiyle, 2020-2021 eğitim -öğretim yılı okul öncesi ve birinci sınıf öğrenciler için çalınan ders ziliyle başladı. Öğrenciler kontrollü bir şekilde ve sosyal mesafeye uygun olarak sınıflarına alınan çocuklara teneffüste badem şekeri ve rengarenk şekerlemeler ikram edildi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sosyal medya hesabından öğrencilere okulların açılması ile birlikte ilk teneffüsün 40 dakika olacağını duyurmasının ardından Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesinden de çocukları sevindirecek haber geldi. 40 dakikalık teneffüste çocuklara maskotlar eşliğinde badem şekeri ve rengarenk şekerlemeler ikram edildi.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın talimatları doğrultusunda badem şekerleri ve rengarenk şekerlemeler hazırlanarak ilçedeki bütün okullara dağıtıldı.

 

Çocuklar şekerlemelerini minyon, şirin baba ve palyaçolardan aldı. 40 dakikalık teneffüste şekerlemelerini yiyen çocuklar minyon, şirin baba ve palyaçolarla doyasıya eğlendi.

 Etiketler: Mardin

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.