Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi’nden Müjde

Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi’nden Müjde
rnMardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yeni bir anlayışla işe koyulan MAÜ YAyınları’nın yakın zamanda ivme kazandırdığı çalışmalar, ilk meyvelerini vermeye başladı. MAÜ Yayınevi Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Türkiye çapında ses getirmesi umulan seçkin yapıtların yayımlanmaya başlandığı bildirildi.22.05.2020 00:00


Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yenirnbir anlayışla işe koyulan MAÜ YAyınları’nın yakın zamanda ivme kazandırdığırnçalışmalar, ilk meyvelerini vermeye başladı. MAÜ Yayınevi Koordinatörlüğü’ndenrnyapılan açıklamada, Türkiye çapında ses getirmesi umulan seçkin yapıtlarınrnyayımlanmaya başlandığı bildirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Yayınevi EditörürnDoç.Dr. Zafer Duygu, insanlık ailesine, evrensel uygarlığa ve bölgeye hizmetrnşiarıyla yola çıktıklarını; bilimsel kaygıyla ve ait oldukları bilim dallarınınrnusul ve yöntemlerine uygun şekilde kaleme alınmış eserleri okurlararnulaştırmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Amaçlarının kitap yayımlamakrndeğil, kaliteli kitaplar yayımlamak olduğunu söyleyen Duygu, açıklamasınınrndevamında şu sözleri sarf etti: “Yapacağımız yayınlarda bilime ve sanata değerrnkatan, özgün bilgiler ve yöntemler içeren, üniversitemizin akademik alandarnuluslararası çapta referans noktası konumuna yükselmesine yardımcı olacakrnkitaplara yöneleceğiz. Buna ilaveten, Rektör Hocamızın “şehre ve bölgeyerndokunalım” ilkesiyle de uyumlu şekilde, Mardin’e has değerleri dernönceleyeceğiz. Yayınevimiz, sosyal bilimler merkezli bir üniversite olmarnvizyonuyla yola çıkan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin vitrini olmaya namzettir.rnAyrıca bilginin ve değerin üretildiği her platformla yakın temas içinde kalmayırnda hedeflemektedir. Bu prensiplerden hareketle, yayımlanacak kitaplar öncernyayın komisyonunun ön incelemesinden, sonra uzman hakemlerin onayındanrngeçmektedir. Son aşamada ise bu kitaplar, Yayınevimizce çeşitli bilimselrnalanlar gözetilerek belirlenen farklı seriler içinde basılmaktadırlar.”

MAÜ Yayınları’nın ilk etapta şu dört kitabınrnbasım sürecini bitirdiği ve söz konusu bu kitapların kısa süre sonra tüm seçkinrnsatış noktalarından edinilebileceği öğrenildi.  

1. Zafer Duygu, Süryanilerde Tarih Yazıcılığı (Süryaniyat Araştırmaları Serisi 1)


2. Mehmet Sait Toprak, Talmud ve Hadis Sözlü Rivayet Teknikleri Özelinde Karşılaştırmalı BirrnAraştırma (Dinler Tarihi Araştırmaları Serisi 1)


3. Kutlu Akalın, Klasik Süryaniceye Giriş 2 (Süryaniyat Araştırmaları Serisi 2)


4. Ömer Doru-Ahmet Kayaoğlu (eds.), Sosyo-Ekonomik Yapısıyla Mardin (KentrnÇalışmaları Serisi


MAÜ Yayınları, Mardin Artuklu Üniversitesirnile Artuklu Belediyesi’nin ortak projesi olarak yakın geçmişte basılan ikirnciltlik Artuklular kitabına darnyayımlanma sürecinde destek vermişti. Son olarak, daha önceden basılmış oluprnkamuoyundan talep gören kitapların yeni basımlarının da Yayınevi’ncernüstlenileceği kaydedildi.   


Etiketler: artukluüniversitesi ibrahim özcoşar

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.