Kızıltepe´de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Kızıltepe´de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı
Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, yeni eğitim öğretim yılında 7 yeni okulun eğitim öğretime başladığını belirtti. 22.10.2020 21:48

Kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, öğretim öğretime ilişkin açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle eğitimin kademeli olarak başladığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan, 7 yeni okulun eğitim öğretime başladığını ve inşaatları devam eden okulların açılmasıyla da derslik açığının kapatılacağını söyledi.

Dünyayı sarsan pandemi nedeniyle ülke olarak zor bir süreç yaşadıklarını kaydeden Aslan, temennilerinin salgının bir an önce ortadan kalkarak eski normallerine dönmek olduğunu söyledi.

Aslan, “Pandemi, geçen yıldan beri eğitimi ciddi bir şekilde aksatmış durumda. Biz bu sıkıntıları yaşıyoruz, ama inşallah bu süreci de atlatacağız. Duamız ve temennimiz bu yönde.” diye konuştu.    

Kızıltepe´nin eğitim-öğretim verilerini de paylaşan Aslan, “İlçemizde 275 okulda 73 bin 899 öğrencimiz örgün eğitim görüyorlar. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 37. 06´dır. 2020-2021 eğitim öğretim yılında 7 tane okulumuz hizmete açıldı, bazıları da açılacak inşallah.” dedi.

Pandemi nedeniyle okullara hijyen paketleri dağıttıklarını kaydeden Aslan, “Şu ana kadar okullarımıza 215 bin 210 tane maske, 2 bin 967 tane dezenfektan, 454 sabun,  1512 yüzey temizleyici, 454 yüzey dezenfektanı, 4 bin 200 eldiven ve 535 tane peçete paketler halinde dağıttık. İnşallah bundan sonrada okulların ihtiyacına göre temizlik ve hijyen paketlerini dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programın sonunda eğitimci Mehmet Ali Demir tarafından hazırlanan ve okullarda ders kitabı olarak okutulacak “Şehrimiz Mardin” kitabı İlçe Milli Eğitim Müdür Aslan´a takdim edildi.


Etiketler: kızıltepe

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.