Kaymakam Çam Okulun İlk Günü Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Kaymakam Çam Okulun İlk Günü Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam Okulun İlk Günü Öğrencileri Yalnız Bırakmadı. 22.09.2020 13:12


Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mardin Kızıltepe ilçesinde de Covid-19 nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin kademeli olarak yeniden başlaması nedeniyle Kaymakam Belediye/ Başkan Vekili Hüseyin Çam da öğrencileri okulun ilk günü yalnız bırakmadı.

 

2020-2021 eğitim -öğretim yılı okul öncesi ve birinci sınıf öğrenciler için çalınan ders ziliyle başladı. Kızıltepe ilçesinde yüz yüze eğitim, okula gelen öğrenciler maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kontrollü bir şekilde sınıflarına alındı.

 

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle Mart ayından itibaren kapalı olan ve uzaktan eğitimle devam eden eğitim-öğretim, okul öncesi ve birinci sınıflara yönelik kademeli başlatılan yüz yüze eğitimle yeniden başladı. Öğrenciler öğretmenlerine ve sınıflarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Kaymakam Belediye/ Başkan Vekili Hüseyin Çam da öğrencilere bu mutlu günlerinde sürpriz yaptı.

 

Kaymakam/Belediye başkan vekili Çam, öğrencilere Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından hazırlanan  badem şekeri ve rengârenk şekerlemeleri dağıttı. Öğrencileri bu mutlu gününde daha da mutlu eden Çam, öğrencilerden güzel dilekler aldı.

 

Okulların maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun açıldığını vurgulayan Çam: “ Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için yeni eğitim öğretim yılının iyi geçmesini diliyorum. Temennimiz diğer öğrencilerimizin de kısa sürede okullarına kavuşmaları yönünde. Öğrencilerimize başarılar diliyorum ailelerine de selamlarımı iletiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 Etiketler: kızıltepe

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.