Artuklu Üniversitesi’nden Online Ortamda Sosyal Bilim Ziyafeti

Artuklu Üniversitesi’nden Online Ortamda Sosyal Bilim Ziyafeti
Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı katkılarıyla II. Uluslararası “Dil, Düşünce ve Din Bilimleri” kongresi 24-26 Eylül tarihlerinde 13.00 ile 20.00 saatleri arasında online olarak düzenlenecek.23.09.2020 20:12

 

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı katkılarıyla II. Uluslararası “Dil, Düşünce ve Din Bilimleri” kongresi 24-26 Eylül tarihlerinde 13.00 ile 20.00 saatleri arasında online olarak düzenlenecek.

 

Uluslararası kongreye ülkemizin ve dünyanın çeşitli üniversitelerinden katılım sağlanacağı bilgisini veren  Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Nesim Doru, dil bilimi, felsefe, tarih, sosyoloji, antropoloji ve ilahiyat bilimleri alanında uzman yerli ve yabancı 175 bilim  insanı, yazar ve akademisyenin katkıda bulunacağını aktardı.

 

Üç gün boyunca kongrenin önemini ortaya koyan 175 bildirinin arz edileceğini ifade eden  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, düzenlenen bu kongre sayesinde din, dil ve düşünce alanında yapılan  binlerce çalışmaya ek kaynak olacak, spesifik ilmi araştırmaların ortaya konulacağını belirterek, online düzenlenecek olan kongreyi takip edecek olanlara büyük fayda sağlayacağını ifade etti.

 

Özcoşar, kongrenin içeriğini oluşturan dil, düşünce ve din ilimlerinin evrensel boyutuna dikkat çekme amaçlı Türkçe, Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Farsça olarak beş  dilde gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

 

Eş güdümlü olarak,  dört ayrı online salonda 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan sempozyumda 175’in üzerinde tebliğ sunulacağı bildirildi.

 Etiketler: Mardin artuklu üniversitesi

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.