Jandarma'dan Öğrenci Servislerine Trafik Denetimi

Jandarma'dan Öğrenci Servislerine Trafik Denetimi
Mardin Kızıltepe ilçesinde taşımalı eğitim ve öğrenci servisi yapan araçlar Jandarma Trafik Timi tarafından denetim altına alındı.07.10.2017 23:57

Mardin Kızıltepe ilçesinde taşımalı eğitim ve öğrenci servisi yapan araçlar Jandarma Trafik Timi tarafından denetim altına alındı.

2017 - 2018 Eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber Kızıltepe ilçe Jandarma Trafik Timi yol kontrollerini sıklaştırarak öğrenci servislerine yönelik denetim uygulaması başlattı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın emniyetli bir şekilde okullarına ve evlerine taşınması için yollarda okul servis araçlarının kontrollerini ağırlık vermeye başladıklarını belirten yetkililer, Jandarma trafik TİM’lerinin öğrenci Servis şoförlerine yönelik kontrollerin artarak devam edeceğini ve kurallara uymaları konusunda da uyarılarda bulundukları belirtildi.

2017 - 2018 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ayrıca Trafik polislerinin ve Jandarma trafik görevlilerinin öğrenci servisi şoförlerine yönelik bilgilendirme seminerleri yapılacağı, kurallara uymayan şoförlerin cezai işlemlerle karşılaşacağı bilgisinin verileceği öğrenildi.

Okul Servis araçlarına kontrolsüz geçit vermeyen Kızıltepe ilçe Jandarma Trafik Timi ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için kurallara uyulmasının cezai sorumluluktan çok vicdani bir görev olarak görülmesi gerektiği’ yol kontrollerinde sürücülere vurgulandığı belirlendi.

480 Öğrenci servis aracının Trafiğe çıktığı Kızıltepe ilçesinde her gün ayrı ayrı noktalarda denetimin süreceği açıklandı.


Etiketler: kızıltepe

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.